InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tags
hu: Címkék

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: ID
hu: Azonosító

en: Never
hu: Soha

en: Fields
hu: Mezők

en: 1 year
hu: 1 év

en: 6 hours
hu: 6 óra

en: Precision
hu: Pontosság

en: 12 hours
hu: 12 óra

en: Organization
hu: Szervezet

en: 24 hours
hu: 24 óra

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Retention period
hu: Megtartási időszak

en: Datetime
hu: Időbélyeg
