InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Status
is: Staða

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: 1 hour
is: 1 klst

en: ID
is: Kenni

en: Never
is: Aldrei

en: Fields
is: Svæði

en: Organization
is: Stofnun
