InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to km translation catalogue (11 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Tags
km: ស្លាក

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Never
km: កុំ

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន
