InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ne translation catalogue (11 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: ID
ne: परिचय

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: Machine name
ne: मशीन नाम
