InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to nn translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Default
nn: Standard

en: Never
nn: Aldri

en: Fields
nn: Felt

en: 12 hours
nn: 12 timar

en: 24 hours
nn: 24 timar

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn
