InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ps translation catalogue (8 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Tags
ps: بچوي

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: ID
ps: پېژند

en: Never
ps: هيڅکله
