InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: Never
pt: Nunca

en: Fields
pt: Campos

en: Precision
pt: Precisão

en: Machine name
pt: Nome de máquina
