InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Never
ro: Niciodată

en: Fields
ro: Câmpuri

en: 1 year
ro: 1 an

en: Precision
ro: Precizie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Datetime
ro: DataTimp
