InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to sl translation catalogue (11 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Tags
sl: Oznake

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Default
sl: Privzeto

en: Never
sl: Nikoli

en: Precision
sl: Natančnost

en: Machine name
sl: Strojno ime
