InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ug translation catalogue (9 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: 1 hour
ug: 1 سائەت
