InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Never
uk: Ніколи

en: Fields
uk: Поля

en: 1 year
uk: 1 рік

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: Precision
uk: Точність

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Organization
uk: Організація

en: 24 hours
uk: 24 години

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: 7 days
uk: 1 тиждень

en: Server URL
uk: Адреса (URL) сервера

en: 30 days
uk: 30 днів

en: 14 days
uk: 14 днів

en: Datetime
uk: Дата і час
