InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Tags
vi: Thẻ

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: 1 hour
vi: 1 giờ

en: ID
vi: Mã

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Fields
vi: Các trường

en: 1 year
vi: 1 năm

en: 6 hours
vi: 6 giờ

en: Precision
vi: Độ chính xác

en: Organization
vi: Tổ chức

en: Machine name
vi: Tên nội bộ
