Info banner (1.0.1) - en to ps translation catalogue (10 entries)

en: Description
ps: سپړنه

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Settings
ps: امستنې

en: Region
ps: سيمه

en: Theme
ps: ویینه

en: Block
ps: غونډ

en: Info
ps: مالومات

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Alert
ps: خبراوى
