Info banner (1.0.1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Edit
ru: Редактировать

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: Settings
ru: Настройки

en: Region
ru: Область

en: Theme
ru: Тема

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: days
ru: дней

en: Block
ru: Блок

en: Info
ru: Инфо

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Alert
ru: Оповещение

en: Show close button
ru: Показывать кнопку закрытия
