Info banner (1.0.1) - en to ug translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Description
ug: بايانى

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Block
ug: تارماق رايون
