Info banner (1.0.2) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Operations
ar: العمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Region
ar: منطقة

en: Theme
ar: سمة

en: Display mode
ar: وضع العرض

en: days
ar: أيام

en: Block
ar: صندوق

en: Info
ar: معلومات

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Alert
ar: تنبيه
