Info banner (1.0.2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Edit
it: Modifica

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: days
it: giorni

en: Block
it: Blocco

en: Info
it: Informazioni

en: Text format
it: Formato del testo

en: Alert
it: Avviso
