Inline documentation (2.0.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Author
it: Autore

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Error
it: Errore

en: Visibility
it: Visibilità

en: Go back
it: Indietro
