Inline Entity Form (2.0.0-rc5) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Published
fa: منتشر شده

en: Fields
fa: فیلدها

en: Contains
fa: شاملِ

en: N/A
fa: هیچ

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: node
fa: محتوا

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Select
fa: انتخاب

en: plain
fa: ساده

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: nodes
fa: گره ها

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
