Inline Entity Revision Form (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Default
nl: Standaard

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Collapsible
nl: Inklapbaar

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Add existing @type_singular
nl: Bestaande @type_singular toevoegen

en: Add @type_singular
nl: @type_singular toevoegen

en: The selected @label has already been added.
nl: Geselecteerde @label is al toegevoegd.

en: Collapsed by default
nl: Standaard ingeklapt

en: Override labels
nl: Labels overschrijven

en: Singular label
nl: Enkelvoudig-label

en: Plural label
nl: Meervoudig-label

en: Inline entity reference display format settings
nl: Inline entiteitreferentieveld-weergaveinstellingen

en: Match operator
nl: Match-operator

en: Label (singular)
nl: Label (enkelvoud)

en: Label (plural)
nl: Label (meervoud)

en: Overriden labels are used: %singular and %plural
nl: Labels worden overschreven: %singular en %plural

en: Default labels are used.
nl: Standaardlabels worden gebruikt.

en: Allow new
nl: Nieuwe toestaan

en: Allow existing
nl: Bestaande toestaan

en: Unable to load the referenced entity.
nl: Kon de gekoppelde entiteit niet laden.

en: @entity_type entities
nl: @entity_type-entiteiten

en: Form mode: @mode
nl: Formulier modus: @mode
