Inline Entity Revision Form (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Published
uk: Опубліковано

en: N/A
uk: Н/Д

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: node
uk: матеріал

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: nodes
uk: матеріали

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Add existing @type_singular
uk: Додати наявн. @type_singular

en: Add @type_singular
uk: Додати @type_singular

en: The selected @label has already been added.
uk: Обраний @label вже доданий.

en: Collapsed by default
uk: Згорнуто за замовчуванням

en: Override labels
uk: Переписувати мітки

en: Singular label
uk: Мітка однини

en: Plural label
uk: Мітка множини

en: Match operator
uk: Оператор збігу

en: Label (singular)
uk: Мітка (однина)

en: Label (plural)
uk: Мітка (множина)

en: Default labels are used.
uk: Використовуються базові мітки.

en: Allow new
uk: Дозволити нові

en: Allow existing
uk: Дозволити наявні

en: @entity_type entities
uk: Сутності типу @entity_type

en: Form mode: @mode
uk: Режим форми: @mode
