Inline Entity Revision Form (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: Published
pt: Publicado

en: N/A
pt: N/D

en: Sort order
pt: Ordenação

en: node
pt: nó

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: nodes
pt: nós

en: Form mode
pt: Modo de formulário
