Inline Entity Revision Form (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Published
ru: Опубликовано

en: N/A
ru: Н/Д

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: node
ru: материал

en: Collapsible
ru: Сворачиваемое

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: nodes
ru: материалы

en: Form mode
ru: Режим формы

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Add existing @type_singular
ru: Выбрать @type_singular

en: Add @type_singular
ru: Добавить @type_singular

en: The selected @label has already been added.
ru: Выбранный @label уже добавлен.

en: Collapsed by default
ru: Свёрнутый по умолчанию

en: Override labels
ru: Переопределить метки

en: Singular label
ru: Единичная метка

en: Plural label
ru: Множественная метка

en: Overriden labels are used: %singular and %plural
ru: Используются переопределённые метки: %singular и %plural

en: Default labels are used.
ru: Используются метки по умолчанию.

en: Form mode: @mode
ru: Режим формы: @mode
