Input add attributes module (1.0.0) - en to lt translation catalogue (19 entries)

en: list
lt: sąrašas

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Date
lt: Data

en: Size
lt: Dydis

en: Search
lt: Paieška

en: Number
lt: Skaičius

en: Time
lt: Laikas

en: Text
lt: Tekstas

en: Email
lt: El. paštas

en: Separator
lt: Skirtukas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Month
lt: Mėnesis

en: Week
lt: Savaitė

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Telephone
lt: Telefonas

en: Step
lt: Žingsnis

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.
