Input add attributes module (1.0.1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: list
sv: lista

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Number
sv: Tal

en: Time
sv: Tid

en: Email
sv: E-post

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Url
sv: URL

en: Fields
sv: Fält

en: Month
sv: Månad

en: Week
sv: Vecka

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Pattern
sv: Mönster

en: Telephone
sv: Telefon

en: Ordered list
sv: Ordnad lista

en: Unordered list
sv: Punktlista

en: Step
sv: Steg

en: Min
sv: minsta

en: Style options
sv: Alternativ för stil

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Wrapper HTML element
sv: Omslutande HTML-element

en: Customize field HTML
sv: Anpassa HTML-fält

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.
