Input add attributes module (1.0.1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: list
ja: リスト

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Number
ja: 数値

en: Time
ja: 時間

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Separator
ja: セパレーター

en: Url
ja: URL

en: Fields
ja: フィールド

en: Month
ja: 月

en: Week
ja: 週

en: Attributes
ja: 属性

en: Pattern
ja: パターン

en: Max
ja: 最大

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Ordered list
ja: 順序付きリスト

en: Unordered list
ja: 順序なしリスト

en: Step
ja: ステップ

en: Min
ja: 最小

en: Style options
ja: スタイルのオプション

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Max length
ja: 最大長

en: Wrapper HTML element
ja: ラッパーHTML要素

en: Customize field HTML
ja: フィールドの HTML のカスタマイズ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Wrapper attributes
ja: ラッパーの属性
