Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Source field
tr: Kaynak alan

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Trim length
tr: Kırpma uzunluğu

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Trim link text length
tr: Bağlantı metni uzunluğunu kırp

en: Renders an entity in a view mode.
tr: Görüntüleme kipinde bir varlığın görüntüsünü oluşturur.
