Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Default
de: Standard

en: Source field
de: Ursprungsfeld

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Trim length
de: Länge kürzen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Sort field
de: Sortierungsfeld

en: Rendered entity
de: Dargestellte Entität

en: Trim link text length
de: Länge des gekürzten Linktextes

en: Renders an entity in a view mode.
de: Stellt eine Entität als Anzeigemodus dar.
