Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.2) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Default
ro: Implicit

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Trim length
ro: Taie din lungime

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: Renders an entity in a view mode.
ro: Randează o entitate într-un mod de afișare.
