Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.4) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Trim length
hu: Levágás hossza

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Trim link text length
hu: Hivatkozásszöveg hosszának csonkolása

en: Renders an entity in a view mode.
hu: Egy entitást jelenít meg egy nézetmódban.
