Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.5) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Default
pt: Por defeito

en: Source field
pt: Campo de origem

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Trim length
pt: Comprimento reduzido

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Rendered entity
pt: Entidade renderizada

en: Trim link text length
pt: Cortar comprimento do texto do link

en: Renders an entity in a view mode.
pt: Renderiza uma entidade num modo de visualização.
