Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.6) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Default
da: Standard

en: Source field
da: Kildefelt

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Trim length
da: Beskær længde

en: Sort field
da: Sorteringsfelt

en: Rendered entity
da: Renderet entity

en: Trim link text length
da: Beskær link-tekstens længde

en: Renders an entity in a view mode.
da: Renderer en entity i en view mode.
