Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.7) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Source field
ja: ソース フィルド

en: Keyword
ja: キーワード

en: Trim length
ja: 長さを整える。

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Rendered entity
ja: 描画されたエンティティ

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: Renders an entity in a view mode.
ja: ビューモードでエンティティを描画します。
