Index Query Builder for Elasticsearch (2.1.7) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Source field
uk: Поле джерела

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Trim length
uk: Довжина скорочення

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Sort field
uk: Поле впорядкування

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: Renders an entity in a view mode.
uk: Візуалізує сутність у режимі перегляду.
