Insert (8.x-2.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: None
sv: Ingen

en: Center
sv: Centrerad

en: Insert
sv: Infoga

en: Original image
sv: Originalbild

en: Gallery
sv: Galleri

en: Align
sv: Justera

en: Select all
sv: Välj alla

en: Allowed HTML tags
sv: Tillåtna HTML-taggar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: File widgets
sv: Gränssnittskomponent för fil

en: Link to file
sv: Länk till fil

en: pixels
sv: pixlar

en: Per page gallery
sv: Galleri per sida

en: Per post gallery
sv: Galleri per inlägg

en: No gallery
sv: Inget galleri

en: Default style
sv: Standardstil

en: Rotate
sv: Rotera

en: Maximum image insert width
sv: Största bredd på bild för infogning

en: Additional CSS classes
sv: Ytterligare CSS-klasser

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Select which image style to use for viewing images in the colorbox.
sv: Välj vilken bildstil som skall användas för att visa bilder i en Colorbox.

en: Default view mode
sv: Standardläge för visning

en: Per field in post gallery
sv: Per fält i inlagt galleri

en: Per field in page gallery
sv: Per fält i sidgalleri

en: Responsive
sv: Följsam
