Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: Page
pt: Página

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Published
pt: Publicado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Accounts
pt: Contas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Offset
pt: Deslocamento

en: not set
pt: não definido

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: set
pt: definir

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.

en: <em>Edit @type</em> @title
pt: <em>Editar @type</em> @title

en: Media Type
pt: Tipo de Mídia

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
