Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: View
ro: Afișează

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Apply
ro: Aplică

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Offset
ro: Decalaj

en: not set
ro: nu este setat

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Client Secret
ro: Secretul clientului
