Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View
tr: Görüntüle

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Authored by
tr: Yazan

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: not set
tr: ayarlanmamış

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
