Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Caption
id: Keterangan

en: Apply
id: Terapkan

en: Permalink
id: Link permanen

en: Offset
id: Letak

en: not set
id: tidak diatur

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: Asc
id: Urutan turun

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
id: Bidang ini mendukung token. @browse_tokens_link
