Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Caption
ja: キャプション

en: Apply
ja: 適用

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Offset
ja: オフセット

en: not set
ja: セットされていません

en: Valid
ja: 有効

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: set
ja: セット

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: <em>Edit @type</em> @title
ja: <strong>@type</strong> @title の編集

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
ja: このフィールドはトークンをサポートしています。 @browse_tokens_link
