Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Media
oc: Mèdia

en: Sort by
oc: Triar per

en: Accounts
oc: Comptes

en: Apply
oc: Aplicar

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
