Instagram Feeds (8.x-1.1-alpha1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Media
fr: Média

en: Accounts
fr: Comptes

en: Caption
fr: Légende

en: Permalink
fr: Permalien

en: not set
fr: non défini

en: set
fr: définir

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: <em>Edit @type</em> @title
fr: <em>Modifier @type</em> @title

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: Instagram Account
fr: Compte Instagram

en: Instagram accounts
fr: Comptes Instagram

en: Fields mapping
fr: Correspondance des champs

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
fr: Ce champ prend en charge les tokens. @browse_tokens_link
