Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: not set
hi: सेट नहीं

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी
