Instant Solr Index (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Edit
fa: ویرایش

en: Path
fa: مسیر

en: Host
fa: میزبان

en: Port
fa: درگاه

en: Key
fa: کلید
