Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Comment
de: Kommentar

en: No data.
de: Keine Daten.

en: Installed
de: Installiert

en: Extension
de: Erweiterung

en: Screenshot
de: Bildschirmfoto

en: Not writable
de: Nicht beschreibbar

en: Annotation
de: Anmerkung

en: Invalid scheme
de: Ungültiges Schema
