Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Status
es: Estado

en: Development
es: Desarrollo

en: Enabled
es: Activado

en: View
es: Ver

en: Created
es: Creado

en: Comment
es: Comentario

en: Installed
es: Instalado

en: Extension
es: Extensión

en: Screenshot
es: Captura de pantalla

en: Not writable
es: No se puede escribir
