Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Development
eu: Garapena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Extension
eu: Luzapena

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Not writable
eu: Ez idazgarria
