Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Development
fa: توسعه

en: Enabled
fa: فعال

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Comment
fa: دیدگاه

en: No data.
fa: هیچ داده ای وحود ندارد.

en: Installed
fa: نصب شده

en: Extension
fa: پسوند

en: Screenshot
fa: عکس از صفحه

en: Not writable
fa: غیر قابل نوشتن
