Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Status
fr: État

en: Development
fr: Développement

en: Enabled
fr: Activé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Installed
fr: Installé

en: Screenshot
fr: Capture d'écran

en: Not writable
fr: Non accessible en écriture
