Instruckt (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Enabled
gl: Activado

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Comment
gl: Comentario

en: Installed
gl: Instalado

en: Extension
gl: Extensión

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Not writable
gl: Non se pode escribir
